Partnerzy
Terumo jest ogólnoświatowym producentem wyrobów medycznych specjalizującym się w rozwiązaniach wykorzystywanych w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych, urządzeniach szpitalnych oraz domowej opiece zdrowotnej.

Założony w 1921 koncern zatrudnia ponad 30 000 pracowników w 34 zakładach produkcyjnych oraz 23 centrach badań i rozwoju na całym świecie. Oferuje urządzenia medyczne i usługi, z których korzystają pacjenci i instytucje medyczne w ponad 160 krajach świata.

Każdego dnia wyroby Terumo w zakresie chirurgii sercowej i naczyniowej wykorzystywane są podczas całej gamy zabiegów, od pomostowania aortalno-wieńcowego (CABG) do wymiany zastawki czy transplantacji serca, operacji tętniaków aorty, aż po interwencje wykonywane w leczeniu chorób tętnic obwodowych.Firma Sasan założona została w 1982 roku w celu sprzedaży produktów dedykowanych kardiochirurgii oraz hemodializie. W 1996 roku uruchomiono własną produkcję wyrobów dla tych dwóch obszarów, która obecnie realizowana jest na przestrzeni 10000 m2, w tym 2500 m2 części całkowicie sterylnej.

Aktualnie Sasan produkuje zestawy drenów, kardioplegię oraz akcesoria dla kardiochirurgii, zestawy do hemodializy i chemioterapii, akcesoria do monitorowania ciśnienia krwi oraz pompy infuzyjne.

Firma nie tylko skupia się na rynku lokalnym, ale też eksportuje swoje produkty do wielu krajów na terenie Europy i Bliskiego Wschodu. Sasan wdrożył System Zarządzania Jakością dla Wyrobów Medycznych ISO 13485, czyli zbiór międzynarodowych normy zawierających wymagania dotyczące wyrobów medycznych. Jego celem jest zagwarantowanie najwyższej jakości wyrobów oraz ich zgodności z wymaganiami prawnymi i oczekiwaniami klientów.Neochord jest firmą oferującą produkty wspierające naprawę niedomykalności zastawki mitralnej na bijącym sercu.

Flagowym produktem firmy jest NeoChord DS1000, czyli system służący do wszczepiania sztucznych strun ścięgnistych, który od 2012 roku posiada certyfikat CE.

Zabieg ten dedykowany jest pacjentom cierpiącym na zwyrodnieniową niedomykalność zastawki mitralnej. Wykonuje się go z dostępu bocznego, poprzez małe nacięcie między żebrami, bez krążenia pozaustrojowego. Pod kontrolą echokardiografii trójwymiarowej, uszkodzone albo przerwane struny ścięgniste zastępowane są specjalnymi nićmi umieszczanymi w odpowiednich segmentach płatków zastawki w celu uzyskania ich optymalnego działania.Cardia Innovation AB założona została przez dwóch lekarzy w 1995 roku i ma swoją siedzibę w Sztokholmie. Firma ściśle współpracuje z Kliniką Kardiotorakochirurgii i Anestezjologii szpitala uniwersyteckiego oraz Instytutem Karolinska w Sztokholmie.

Cardia rozwija nowe metody oraz produkty wykorzystywane w kardiochirurgii oraz innych obszarach chirurgii. Produkty oparte są na unikalnej technologii dyfuzora gazu, która umożliwia niezakłócony przepływa dwutlenku węgla wypełniającego w efektywny sposób pole operacyjne.